WYCIECZKA WERONA

SPSM było współorganizatorem wycieczki szkolnej do słonecznej Italii, gdzie czekało na uczniów wiele niezapomnianych widoków i wrażeń.

Terminy


SPSM było współorganizatorem wycieczki szkolnej do słonecznej Italii, gdzie czekało na uczniów wiele niezapomnianych widoków i wrażeń.

Wycieczka rozpoczęła się całonocnym przejazdem przez Czechy i Austrię w kierunku Włoch. Naszym pierwszym celem była Werona do której dotarliśmy przed południem.

Pierwszym punktem zwiedzania był piękny plac Piazza delle Erbe, jedno z bardziej klimatycznych miejsc w tym mieście. Dookoła znajdują się piękne XIV wieczne i renesansowe budowle, wśród których codziennie rozkłada się targ .

Kolejnym punktem naszej wyprawy było odwiedzenie Casa di Giulietta, czyli domu rodziny Capullettich, znanych ze sztuki Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był Plac Brà, gdzie znajduje się między innymi starożytny Amfiteatr, neoklasycystyczny pałac Palazzo Barbieri.

Werona to nie tylko historia Romea i Julii, ale przede wszystkim architektura całego miasta, malowniczo położonego nad rzeką Adygą.

W programie była także wycieczka do San Marino. Czas między wycieczkami, dzięki wspaniałej pogodzie uprzyjemniało plażowanie i ciepła kąpiel w Adriatyku.

Galeria zdjęć

UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.