VII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO „Twoje dane – twoja sprawa"

Ideą Programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych. Patronat honorowy nad Programem objęli Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.                               

W ramach programu w szkole zorganizowano:

  • maraton pisania listów w obronie osób, których prawa są łamane
  • obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych
  • debaty np. Facebook- przyjaciel czy wróg
  • lekcje wychowawcze

W maju 2017 przystąpiliśmy do konkursu organizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych na najciekawszą inicjatywę edukacyjną zrealizowaną podczas VII edycji programu Twoje dane – Twoja sprawa.

Tytuł inicjatywy: Dziecko twórcą i odbiorcą - kształcenie umiejętności odpowiedzialności za ochronę danych osobowych. W jej ramach przygotowano przedstawienie pt: Veto-nie pozwalam, podczas którego teatrzyk „GIODOMĘDRKI” przedstawił spotkanie z Danebohaterami Gidobajki-Ochroniajki, których życie ze względu na czujność i wszędooczność upływało spokojnie i bezpiecznie. Scenariusz sztuki napisała Pani mgr Stefania Pilch. Podczas przedstawienia uczniowie grali kukłami ucharakteryzowanymi na osoby.

Galeria zdjęć

UWAGA!

Ochrona prywatności użytkowników naszego serwisu ma dla nas bardzo duże znaczenie. Wszyscy użytkownicy naszego serwisu mają prawo do zachowania prywatności i poufności. Nie zabiegamy o identyfikację użytkowników naszego serwisu. Informacje, które zapisywane są przez przeglądarkę internetową w postaci plików cookies i pobierane przez nasz serwer są anonimowe. Zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2012 r i wprowadzonymi z dniem 22 marca zmianami, wyjaśniamy zasady oraz sposób gromadzenia, przetwarzania oraz wykorzystywania informacji o użytkownikach naszego serwisu internetowego, zawartych w plikach cookies. dowiedz się więcej.