KOLEJNE ŹRÓDEŁKA WODY PITNEJ W SZKOŁACH POWIATU CHRZANOWSKIEGO

ŹRÓDEŁKA WODY PITNEJ W SZKOŁACH POWIATU CHRZANOWSKIEGO

Stowarzyszenie Pomocy Szkole ,,Małopolska'' Oddział Powiatowy w Chrzanowie w dniu 5 marca 2019 r. zawarło kolejną umowę darowizny z  Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów  i Kanalizacji Spólka z o.o. w Chrzanowie. Przedmiotem umowy jest darowizna pieniężna od RPWiK Spółka z o.o. na zakup  źródełka wody pitnej z przeznaczeniem dla Szkoły Podstawowej   nr 8 z Oddziałami integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Chrzanowie. Cieszymy się,że możemy przekazać dziesiątej szkole powiatu chrzanowskiego stację wody pitnej i jednocześnie uczestniczyć w  promowaniu zdrowia. Woda jest zalecana przez pediatrów, jako podstawowy napój dla dzieci. Wobec gwałtownie narastającego zjawiska nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży, konieczne jest wyeliminowanie słodkich napojów. Codzienna kultura picia wody skutkuje lepszymi decyzjami konsumenckimi dzieci w przyszłości, jest elementem profilaktyki chorób cywilizacyjnych zależnych od diety, zawartym w priorytetach działań dla wszystkich krajów Unii Europejskiej.  Źródełka to sposób, by dzieciom zapewnić wygodny dostęp do czystej i świeżej wody  w nieograniczonej ilości, która jest zdrowa i systematycznie badana oraz ekologiczna ze względu na brak plastikowych opakowań.